Start

December 18, 2019 - 5:30 pm

End

December 18, 2019 - 7:30 pm

Address

ENG Z-50   View map

MiReKoc ve KU GÖnüllüleri olarak 18 Aralık Dünya Göçmenler Gününde “MİSAFİR” film (2017) gösterimi ve ardından filmin yönetmeni ve yazarı Andaç Haznedaroğlu ile söyleşi gerçekleştireceğiz.

Tarih: 18 Aralık 2019

Saat: 17:30-19:30

Yer: ENG Z50

FİLM ÖZET: Misafir, akrabalarını Suriye’deki savaşta kaybeden küçük bir kızın hikayesini anlatıyor. 7 yaşındaki Lena neşe dolu bir çocuktur. Günlerini arkadaşları ile birlikte oyun oynayarak geçiren Lena’nın hayatı Suriye’de çıkan savaş ile birlikte alt üst olur. Savaş, küçük kardeşi hariç tüm ailesini ondan alır. Cehenneme dönen bu dünyada artık kardeşi ile yapayalnızdır. Komşuları Meryem, Lena ve kardeşini de yanına alıp bu vahşet dolu ortamdan gitmeye karar verir. Avrupa’ya göç etmek için öncelikle Türkiye’ye gelen Meryem, Lena ve kardeşi, kendileri gibi ülkeye sığınanların yanına taşınır. Çıktıkları bu yolculuk Lena için başlarda keyifli gelse de onun asıl isteği evine geri dönmektir. Lena, bir yandan yaşamını sürdürebilmek için para kazanmak, diğer yandan da küçük kız kardeşine annelik yapmayı öğrenmek zorundadır. Başlarına gelen onlarca sorunla baş etmek zorunda kalan küçük kız, bu zorlu yolculukta karşılaştığı tüm engelleri aşarak bir kahramana dönüşür.

Üç yıl boyunca sınır kamplarında göçmenlerle yaşayan Andaç Haznedaroğlu’nun yönettiği ve senaristliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Saba Mubarak, Rawan Iskeif, Homam Hout, Şebnem Dönmez, Yeşim Ceren Bozoğlu gibi isimler yer alıyor.

**Etkinlik UNIV101 kapsamında olup etkinliğin tamamına katılanlar 2 adet UNIV101’e katılım sağlamış sayılacaklardır.**